Similar sponsored items - Acer BTP-AS3620 Battery Replacement
100% compatible replacement for Acer Aspire 5590 2920 5540 2920 2920Z serie batteries
Product Specifications for Replacement Sanyo acer TM07B71 934T2470F Battery (11.1V, 7200mAh, Li-ion)
- Specifications
- Brand: acer
- Technology : Li-ion
- Voltage : 11.1V
- Capacity : 7200mAh
- Compatible Model Numbers: Acer Aspire 3640,
Acer Aspire 3670,
Acer Aspire 5590,
Acer Extensa 3100,
Acer TravelMate 4320,
Acer TravelMate 6252,
Acer TravelMate 6252-100508Mi
Acer TravelMate 3250 Serie
Acer Aspire 2920 Serie
Aspire 2920-1A2G16Mi, Aspire 2920-302G25Mi,
Aspire 2920-3A2G12Mi, Aspire 2920-3A2G25Mn,
Aspire 2920-5A2G25Mi, Aspire 2920-602G25Mn,
Aspire 2920-603G25Mi, Aspire 2920-832G32Mn
Acer Aspire 2920Z Serie
Aspire 2920Z-2A2G16Mi, Aspire 2920Z-2A2G25Mi,
Aspire 2920Z-3A2G12Mi
Acer Aspire 3620 Serie
Aspire 3620A, Aspire 3623NWXMi,
Aspire 3623WXMi, Aspire 3628AWXCi,
Aspire 3628NWXMi, Aspire 3628WXMi
Aspire 5541ANWXMi, Aspire 5542ANWXMi
Aspire 5552NWXMi
Aspire 5561AWXMi, Aspire 5562WXMi,
Aspire 5563WXMi
Acer TravelMate 2420 Serie
TravelMate 2420A, TravelMate 2423WXCi,