Similar sponsored items - Acer BTP-AS3620 Battery Replacement
100% compatible replacement for Acer Aspire 2420 2920 3620 serie batteries
Product Specifications for Replacement Sanyo acer TM07B41 TM07B71 BTP-ANJ1 BTP-AOJ1 Battery (11.1V, 7200mAh, Li-ion)
- Specifications
- Brand: acer
- Technology : Li-ion
- Voltage : 11.1V
- Capacity : 7200mAh
- Compatible Model Numbers: Aspire 2420 Serie
Acer Aspire 3640
Acer Aspire 3670
Acer Extensa 3100
Acer TravelMate 4320
Acer TravelMate 6252
Acer TravelMate 6252-100508Mi
Acer TravelMate 3250 Serie
Acer Aspire 2920 Serie
Aspire 2920-1A2G16Mi Aspire 2920-302G25Mi
Aspire 2920-3A2G12Mi Aspire 2920-3A2G25Mn
Aspire 2920-5A2G25Mi Aspire 2920-602G25Mn
Aspire 2920-603G25Mi Aspire 2920-832G32Mn
Acer Aspire 2920Z Serie
Aspire 2920Z-2A2G16Mi Aspire 2920Z-2A2G25Mi
Aspire 2920Z-3A2G12Mi
Acer Aspire 3620 Serie
Aspire 3620A Aspire 3623NWXMi
Aspire 3623WXMi Aspire 3628AWXCi
Aspire 3628NWXMi Aspire 3628WXMi
Aspire 5541ANWXMi Aspire 5542ANWXMi
Aspire 5552NWXMi
Aspire 5561AWXMi Aspire 5562WXMi
Aspire 5563WXMi
Acer TravelMate 2420 Serie
TravelMate 2420A TravelMate 2423WXCi